Firma

Solwena – kim jesteśmy?

Solwena Sp. z o.o. powstała w 2016 roku w Gdańsku, jako spin-off Solwit S.A., specjalistycznego software house’u.

Skutecznie łączymy kompetencje z branży IT i automatyki. Dzięki naszej autorskiej aplikacji – Systemowi Inteligentnego Zarządzania Energią rejestrujemy zużycie energii, automatycznie analizujemy co można poprawić i optymalizujemy zarządzanie urządzeniami w obiektach w celu osiągnięcia maksymalnych oszczędności.

 

Nad jakością naszych rozwiązań czuwa zespół inżynierów automatyków, którzy specjalizują się w podwyższaniu efektywności energetycznej w budynkach.  W naszych projektach szeroko wykorzystujemy technologie Internetu rzeczy (IoT).

Zoptymalizujemy pracę urządzeń i instalacji technicznego wyposażenia budynku w celu obniżenia zużycia mediów w biurach, obiektach przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej, tak aby poprawić ekonomikę funkcjonowania Państwa przedsiębiorstwa.

 

Twoje korzyści ze współpracy z nami

⇒ Oszczędność energii (zwykle od 10% do 30% aktualnego zużycia).

⇒ Dodatkowe punkty ułatwiające zdobycie certyfikatów LEED, BREEAM i ISO 50001.

⇒ Wsparcie inwestycji modernizacyjnych obniżających energochłonność  mechanizmem białych certyfikatów.

⇒ Możliwość obniżenia i kontrolowania mocy zamówionej, dostosowanie do mechanizmów wprowa­dzonych ustawą o rynku mocy, efektywniejsze wykorzystanie taryf TOU, przygo­towanie do wprowadzenia cen dynamicznych.

⇒ Raporty pozwalające na analizę zużycia energii i automatyczne działania optymalizujące profil zużycia energii (istotne przy negocjacjach cen zakupu energii).

⇒ Podniesienie poziomu efektywności energetycznej obiektów, wpisanie w programy zrównoważonego rozwoju (sustainable growth), wsparcie działań CSR Klienta, i ułatwienie w korzystaniu z szeregu innych programów  europejskich i polskich wspierających proekologiczne działania.

 

Oferta Solweny

 

polityka prywatności serwisu www.solwena.com